Aerostar Bacau - Bucovina Radauti
Pe principiul tot ce este frumos trece si repede, s-a terminat si week-end-ul fotbalistic din belsug, despre care scriam un articol vinerea trecuta, motiv pentru care a venit randul sa facem de aceasta data o trecere in revista a rezultatelor inregistrate pe stadioanele din judetul Bacau.

Liga a 3-a, etapa a 2-a:
  • Aerostar Bacau - Bucovina Radauti 4-1

Un meci echilibrat in prima repriza, incheiat cu avantaj la limita pentru aviatorii nostri, 2-1, dar transat clar in repriza a doua, o repriza secunda dominata copios de catre gazde, scor final 4-1, un motiv in plus sa felicitam echipa noastra, care speram sa castige cat mai multe meciuri de acum incolo.

• ACS Gloria Zemes - AS Negri 3-2

O etapa foarte interesanta in Liga a 4-a, asa cum ne-am obisnuit deja, cu un derby CSSM Bacau - Viitorul Curita transat de catre tinerii jucatori bacauani cu 4-1 si cu scorul campionatului inregistrat in meciul dintre Gauss Bacau (FCM 1950 Bacau) si copiii de la Dofteana, 24-0. In rest, Moinestiul a pierdut surprinzator si chiar la scor, 0-5, deplasarea de la Filipesti, Dinamo Bacau a intrerupt seria de doua victorii consecutive cu un egal la Oituz, 3-3, iar Garleniul a spart gheata si s-a intors acasa cu toate punctele de la Bacau, 2-0, in confruntarea cu Siretul.

• AS Zorile Faraoani - AS Viitorul Urechesti 1-0

Start si in Liga a 5-a, derby-ul etapei dintre CS Aerostar (echipa a 2-a) si AS Barsanesti, echipa ce a terminat sezonul trecut pe locul 3, fiind foarte aproape de o promovare in Liga a 4-a, s-a terminat nedecis, scor 1-1. In celelalte meciuri, Biruinta Letea Veche a trecut la scor de neprezentare de Lumina Itesti, iar Zorile Faraoani a castigat la limita, 1-0, disputata cu Viitorul Urechesti, meciul dintre Bradul M Casin si Gioseni fiind amanat.

0

Sunt multe de spus despre meciurile din week-end-ul ce tocmai a trecut, dar ma opresc pentru moment aici, timpul nefiind cu siguranta unul dintre „prietenii” mei. Raman in schimb cu bucuria de a fi mers la doua meciuri sau mai bine spus un meci si jumatate, respectiv Aerostar Bacau - Bucovina Radauti si repriza a doua dintre Gauss Bacau (FCM 1950 Bacau) si CS Dofteana, dar si cu bucuria de a face aceasta retrospectiva fotbalistica! Hai Bacaul! J