Transport Mobila

marți, februarie 12, 2019

Stiinta Bacau castiga si in Cehia si se califica in Semifinalele Cupei CEV!

Stiinta Bacau la Olomouc
Stiinta Bacau revine de la 0-2 in deplasarea de la Olomouc, castiga cu 3-2 dupa un set decisiv dramatic, in care a salvat doua mingi de meci la 14-12, pe care l-a castigat in cele din urma cu 18-16, dupa ce a avut pe rand 15-14, 16-15 si 17-16 si se califica in Semifinalele Cupei CEV, acolo unde o va intalni pe Volei Alba Blaj, a doua echipa romaneasca prezenta in careul de asi al acestei competitii europene, castigatoare de asemenea a unei duble foarte stranse cu Galatasaray Istambul.

Si daca Volei Alba Blaj a castigat dubla cu Galatasaray dupa un set suplimentar de joc, numit set de aur, fetele noastre au reusit sa revina fantastic de la 0-2, dupa ce au pierdut primele doua seturi cu 21-25, respectiv 20-25, sa egaleze la 2 dupa doua seturi castigate cu acelasi scor, 25-20 si sa castige dramatic in setul decisiv cu 18-16, nemaifiind nevoie astfel de disputarea unui set suplimentar de joc. Va reamintesc ca in tur, Stiinta Bacau a castigat tot cu 3-2 (25-19, 20-25, 25-21, 24-26 si 15-8), cu victoria din aceasta seara contabilizand 6 victorii consecutive in acest sezon european.

Iata si echipa care a facut deplasarea in Cehia, in ordinea numerelor de pe tricou:
(sursa: cev.eu)

Bravo, fetelor! Va multumim pentru o noua seara magica! Ne vedem la Sala Sporturilor in Semifinalele Cupei CEV! Hai Stiinta, hai Bacaul!